Polskiemu piłkarzowi założono więzienną obrożę

Bramkarz duńskiego FC Midtjylland Arkadiusz Onyszko odbywa karę więzienia za pobicie żony. Sąd zgodził się jednak, aby piłkarz trenował i rozgrywał mecze z więzienną obrożą na nodze.

Paweł Brożek nie wystąpił w spotkaniu Wisły Kraków z GKS Bełchatów z powodu kontuzji przyczepu mięśnia. W Bełchatowie zastąpił go Bułgar Georgi Hristov. Nie wiadomo jednak, kiedy Brożek będzie mógł wrócić do gry. Gwiazdor Milanu, Ronaldinho po zakończeniu obecnego sezonu może opuścić klub i wrócić do Brazylii - donosi włoska prasa. Trzech polskich kajakarzy juniorów, uczestniczących w zgrupowaniu w Sabaudii niedaleko Rzymu ukradło samochód i podczas szaleńczej jazdy po okolicy spowodowało wypadek.

Edwin van der Sar najprawdopodobniej wróci do kadry Manchesteru United na sobotni wyjazdowy mecz z West Ham United. Najpewniej to on stanie też między słupkami bramki "Czerwonych Diabłów", a na ławkę powędruje Tomasz Kuszczak. Rafał Grzelak w pierwszej części wywiadu dla Futbol.pl wyjaśnił już swoją zawiłą sytuację w Steaule Bukareszt i kulisy długoletniej, potem już niemal przymusowej, współpracy z Antonim Ptakiem. W drugiej, ostatniej, części dowiecie się, jak wspomina brazylijską Pogoń Szczecin, dlaczego nie został w Boaviscie Porto i jak to się stało, że do tej pory zagrał tylko w dwóch meczach reprezentacji Polski. Polacy sprowadzili nas na ziemię i oddalili od półfinału mistrzostw Europy - taki jest ton komentarzy hiszpańskich mediów po porażce reprezentacji tego kraju z Polską 26:32 w meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.

Zawodnicy naszej olimpijskiej reprezentacji wreszcie mają okazję... bliżej się poznać - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Prezydent Sevilli, Jose Maria Del Nido wyraził swoje niezadowolenie z faktu, że finał Pucharu Króla zostanie rozegrany na Camp Nou. Szef Palanganas twierdzi, że lokalizacja decydującego spotkania w Barcelonie będzie atutem dla rywala - Atletico Madryt. Miał uczynić Formułę 1 atrakcyjniejszą, a przyczynił się tylko do kolejnych awarii. System odzyskiwania energii, w skrócie KERS, jednak nie umarł - powróci w tym roku w nowym modelu Porsche. Zasada jest prosta: im więcej wyhamujesz, tym więcej odzyskasz.

Trener Fiorentiny, Cesare Prandelli stwierdził, że zespół który wywalczy Puchar Włoch, powinien otrzymać możliwość gry bezpośrednio w Lidze Mistrzów. Przez kolejne dwa lata Michał Probierz będzie trenerem piłkarzy Jagiellonii Białystok. W piątek podpisał nowy kontrakt, który ma obowiązywać od lipca 2010 do końca czerwca 2012 roku. Wcześniej mówiło się, że w przyszłym sezonie szkoleniowiec ten może poprowadzić Legię Warszawa. Tomasz Gollob wygrał historyczne Grand Prix Polski w Toruniu. Pierwszy raz zmagania odbywały się na toruńskiej Motoarenie, pierwszy raz w historii w turnieju SGP wzięło udział aż sześciu Polaków, pierwszy raz całe podium padło łupem Biało-Czerwonych!

Słynny amerykański aktor John Travolta jest fanem piłkarskiej reprezentacji Australii - Socceroos. Specjalnie dla nich poleciał do Johannerburga swoim prywatnym, ukochanym odrzutowcem 707, w barwach australijskich linii lotniczych Qantas. Zaraz po wylądowaniu aktor oświadczył, że kibicuje "Kangurom" i pojechał na spotkanie z szefami australijskiej federacji. W meczu 24. kolejki hiszpańskie Primera Division Real Madryt rozgromił na wyjeździe CD Tenerifę 5:1. Dzięki wygranej "Królewscy" awansowali na pozycję lidera, na której przebywali tylko dwie godziny, bowiem FC Barcelona zdobyła komplet punktów w meczu z Malagą CF. - Muszę przyznać, że to śmieszne; że po tych wszystkich oskarżeniach ze strony Kowalczyk, na dopingu została przyłapana Polka - mówiła z satysfakcją norweskim mediom Marit Bjoergen. A Justyna Kowalczyk? Musiała się gęsto tłumaczyć...

"Będziemy obserwować ten wielki come back"

Janne Ahonen, który w marcu ubiegłego roku ogłosił zakończenie zawodniczej kariery, wrócił na skocznię. W czwartek Fin wystartuje w pierwszych w nowym sezonie zawodach Pucharu Świata w Kuusamo. Jak mówił ostatnio w wywiadach, ma ogromną motywację do walki o czołowe lokaty.

"Ibra" wchodzi, Barca prowadzi

Barca przeważała, ale stuprocentowej sytuacji nie stworzyła. Real tylko kontraatakował, ale powinien prowadzić - po 1. połowie "Gran Derbi"zakończyło się bez bramek. Po przerwie na boisku pojawił się Ibrahimovic i chwilę później zdobył bramkę! Trwa relacja "minuta po minucie" w tvn24.pl.

Głowacki: teraz przez trzy sezony mogę nic nie strzelić

Kapitan Wisły Kraków, Arkadiusz Głowacki, został wyznaczony do wykonania rzutu karnego i to on otworzył wynik sobotniego spotkania z GKS-em Bełchatów. W 80. minucie meczu przekazał opaskę Radosławowi Sobolewskiemu, a miejsca na boisku ustąpił Mariuszowi Jopowi.

Iker Casillas przejdzie do historii

Iker Casillas będzie miał w najbliższą sobotę okazję do jubileuszowego występu. Sobotni mecz z Xerez będzie pięćsetnym oficjalnym spotkaniem w jego karierze w Realu Madryt.

Salzburg: bolesna porażka Kubota

Rozstawiony z numerem szóstym Łukasz Kubot odpadł w 1. rundzie tenisowego challengera ATP w Salzburgu (pula nagród 64 tys. euro). Najwyżej sklasyfikowany w światowym rankingu polski tenisista uległ w dwóch setach Australijczykowi Rameezowi Junaidowi 6:7, 4:6, który do turnieju głównego awansował z kwalifikacji.